شیرین است لامصب!

 

 

نگاه تاریخی به واقعه‌ی عاشورا خیلی نکات جالبی دارد. یکی‌ش که خیلی برای من جالب است وضعیت عمر سعد است.  عمر سعد مثل شمر و این‌زیاد و این‌ها خیلی به این کارش مطمئن نبوده‌است. شک داشته. خیلی هم شک داشته. وقتی حکم ری را از یزید می‌گیرد و با لشکرش به سمت ری می‌رود به‌ش پیغام می‌دهند که  یک سر به سمت کوفه برو  و با حسین بن علی که دارد به سمت کوفه می‌رود مواجه شو  و کارشان را تمام کن بعد برو سمت ری. اما  عمر سعد از قبول این مسوولیت طفره می‌رود.   تا این که حکومت ری مشروط به  جنگ با امام حسین می‌شود. اما  باز  او فورا سر خر را به سوی شام نمی‌چرخاند. یک روز مهلت می‌خواهد که فکر کند. معتقد بوده که این کار گناه بزرگی است. شدیدا بین این که چنین ظلمی کند  یا در ری (که در آن زمان مرکزیت حکومت ایران را داشته) حاکم شود دو به شک بوده‌است. که خوب در نهایت، شیرینی قدرت چربیده‌است. حتا وقتی هم به کربلا رسیده‌‌ خیلی تلاش کرده که رای امام حسین را بزند که حالا بیا و کوتاه بیا. امام حسین هم خیلی تلاش کرده که عمرسعد را از این دام قدرت نجات دهد ولی خوب شیرینی قدرت چربیده است. و شده است آن چه شده است.

 

لامصب این قدرت که معمولا شیرینی‌اش می چربد.

 

 

/ 16 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
متين مامان حسنا

انگیزه شما چیه؟بهتر بود بگم قیمتتون چه قدر بوده؟.نرخ عقایدوتمام داشته هاتون که با یه رنگ رنگ به رنگ شد

مجیدس

با عرض معذرت از صاب خونه خانوم ط، من فکر می‌کنم شما قضیه رو کلا اشتباه گرفتی‌. ۱. پلیس ضد شورش روشش ارعابه و نه کشتن، واسه همین هم لزوما سلاح گرم نداره، باتوم داره، اسپری و اشک آور ۲. روشی‌ که تو این چند ماه مشاهده شده اینه که تیر اندازیها از طرف لباس شخصی‌‌ها و شبه نظامی‌ها بوده. اینطوری هزینه اش برای پلیس کمتره. البته در بیشتر موارد این مدل نیرو‌ها تحت پوشش پلیس بودن ۳. خیلی‌ جالبه که شما و یه سری دیگه از دوستان حتی احتمال اشتباه شخصی‌ از مامورین انتظامی‌ رو هم نمیدین. فکر نمی کنین تصور اینکه ۲ تا ماشین انتظامی‌ که تو محاصره افتادن اولین کاری که می‌کنن اینه که پاشون رو بذارن رو گاز تا از مخمصه دور بشن، تا اینکه تفنگ در بیارن شلیک کنن، در مقایسه با تئوری سردار که ماشین پلیس رو در آماده باش پلیس دزدیدن و باهاش اومدن مردم رو زیر گرفتن! ۴. یه سوال میپرسم اگر میخواید جواب بدید صادقانه جواب بدید، اگر نه جواب ندید. قضیه یه کهریزک رو قبل از اینکه کمیته تحقیق گزارشش رو اعلام کنه، شما باور میکردی یا میگفتی‌ توطئه دشمنه؟! حرف من اینه که تو یه سیستم سالم اشتباه پیش میاد و مسئولیتش پذیرفته می‌شه و سعی‌

مجیدس

بر جبرانش می‌شه، نه اینکه بگن دروغه، ماشین رو دزدیدن...

سوده ط

حضرت اقا ظاهرا شما فیلم را ندیده اید!در فیلم کسی قصد فرار ندارد از عمدی یکی را زیر می کند...دنده را عوض می کند و مجددا از روی طرف رد می شود.گردن ما از مو هم در برابر قانون باریک تر است.شما هم بنشین تا مثل کهریزک اخر ماجرا را ببینیم،درود بر شما!این بهتر است!بحث چرا کنیم؟ در مورد پلیس ضد شورش...خیر!فقط این که شما گفتید نیست.

مجیدس

فعلا که سردار دستور تحقیق از این حادثه مشکوک رو ندادن. به نظر میاد ایشون هم اطلاع دقیق از چند و چون این ماجرا دارن، واسه همین هم شکی در قضاوتشون نمی کنن... حتما یادتون هست ایشون و دوستان دیگه با قطعیت می گفتن کهریزک توطئه دشمنه! ... راستی شما از کجا فیلم رو دیدی؟ نکنه مشتری رسانه های دشمنی؟ یا شاید هم فیلترشکن داری.

سوده ط

http://jahannews.com/vdcfjydc.w6dveagiiw.html البته که همه رسانه ها را مطالعه می کنم!به جملات سردار دقت کن لطفا!

مجیدس

از لینک شما: "وی اظهار داشت: روز عاشورا آشوبگران با استفاده از یک خودروی سرقتی 2 نفر را زیر گرفته و کشتند. تلاش برای یافتن این افراد ادامه دارد که هدفشان ضربه زدن به انقلاب بود. ... فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر وجود فیلم مبنی بر زیر گرفتن مردم توسط ماشین پلیس گفت: نباید حرف بی‌ربط زده شود. باید تصاویر و مدارک خود را ارائه کنید. این گونه نیست که سؤالی دروغ بپرسیم و سوء استفاده کنیم. سردار احمدی مقدم تاکید کرد: هیچ تصویری در خصوص زیر گرفتن مردم توسط خودروی پلیس وجود ندارد. " در ضمن در فیلم دو ماشین انتظامی هست. دومی هم دزدی بوده؟! http://www.youtube.com/watch?v=5Fy6iCglt28 ... پس قبول داری که رسانه میلی تصویر کاملی از ماجرا نمی ده.

سوده ط

ببین قرار نشد پیش داوری کنیم...یا باید خودت تحقیق کنی که خوب ابزارش را نداری...یا باید ببینی شایعات چی میگه که اون هم معقول نیست...یا ببینی شبکه های خارجی چی میگن که خوب مختاری یه راه دیگه می مونه...به کسی که ابزار تحقیق داره و شماره پلاک ماشین را با ابزار چک کرده اعتماد کنی...من می دونم که این شب ها خیلی از ادم هایی که توی این مملکت کاره ای هستن خونه نیومدن و یه کله دارن روی همین پرونده ها کار می کنند. می دونی چرا میگه سوال دروغ نپرسید؟تا حالا رفتی اغتشاش کنی؟ هر جایی که صف کشی می کنند دو طرف مقابل هم از بالا فیلم برداری می شود ...عکس ها را که دیده اید!جمع کثیری از لباس شخصی و نیروهای انتضامی و اطلاعاتی هستند که در درگیری اصلا شرکت نمی کنند و فقط ناظرند...اتفاق به این مهمی بدون شاهد که نمی شود!به شایعات دامن نزن حضرت اقا...بگذار همه چی روی روال خودش پیش برود و در اخر نتیجه را بررسی کنیم.

سوده ط

بنده خدا من توی بالاترین دیدم نه رسانه ملی!گاهی احساس بدی پیدا می کنم ها!چرا کل کل می کنی!

مجید س

توی بالاترین دیدی چون رسانه ملی تصویر کاملی از ماجرا نمی ده و مجبوری خبر رو از جای دیگه بگیری.