یا ایهاالذین آمنوا ان جاءکم فاسق بنباء فتبینوا ان تصیبوا قوماً بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نادمین  (حجرات, 6)


ای کسانی که ایمان آور‌ده‌اید
اگر یک فاسق برای شما خبری آورد در مورد آن خبر تحقیق کنید، که مبادا بر اساس آن به عده‌ای آسیب بزنید و بعدا از کار خود پشیمان شوید.صدق الله

 

 

/ 7 نظر / 16 بازدید
رندانه

سلام............... افرین .....دستت درد نکنه ..... این چیزیه که ما اکثر فراموشش میکنیم... ایات الهی را.... با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی من اپم سری هم به رندان بزن شاد باشی یا علی[گل]

کورش-وفادار دلشکسته

سلام ..وبلاگ جالبي داري...يه سر هم پيش من بيا..پشيمون نميشي! اين صرفاً يک دعوته از شما برای ديدن وبلاگم اميدوارم ناراحت نشده باشيد..

ابوذ

این یعنی اگر "یک" غیر فاسق -خوش نام و یا معمولی- خبری را آورد تحقیق نکرده بروید و بر اساس آن به عده ای آسیب بزنید؟! به نظرم این مطلب برای اعراب جاهلی احتمالاَ تازگی داشته چون همینجوری میرفتند بر اساس هیچی به ملت آسیب میرساندند. ولی این حرف الان کاملاَ بدهیهی است.

عباس یکرنگی

جناب ابوذ تو هر طور می خواهی فکر کن. باقی را به عهده خودت گذاشته

اشكان

بدون وضو نشانگر موس را روي اين پست نبريد در ضمن اگر الله هم نمی گفت خودمان می دانستیم

ابوذ

مشکل همین جاست عباس الان در دنیا ملت نگران حقوق گیاهان و اخلاق فضیلت محورند. بعد حداکثر محدودیت اخلاقی ما این است که اگر فاسقی خبری مان آورد و بر اساس آن قیطریه ای را به آتش نکشیدیم به صلاح رفتار نموده ایم! حرف من این است که این اخلاق بدوی است و به کار امروز ما نمی آید. البته من نمیگویم ما به همین هم عمل میکنیم -که در مواردی نمیکنیم- ولی به هر حال تئوریتیکلی انسان خیلی جدی تر از اعراب جاهلی شده و نیاز به مباحث جدی تری دارد که در قرآن -به تناسب زمان نزول آن- وجود ندارد.