امام حسین علیه السلام بعد از این که هر چه کوفیان را نصیحت کرد و حقانیتش را _که به وضوح روشن بود_ متذکر شد  سودی نداشت دیگر نومید شد و فرمود:

 

قَدِ انْخَزَلَتْ عَطِیّاتُکُمْ مِنَ الْحَرامِ وَمُلِئَتْ بُطُونُکُمْ مِنَ الْحَرام فَطَبعَاللّهُ عَلى قُلُوبِکُمْ

پول و هدایای زیادی از حرام ( از طرف معاویه در طول سالیان ) به شما رسیده و شکم‌های شما از لقمه‌ی حرام پر شده و خدا اینچنین بر قلوب شما مهر زده (که سخن حق بر شما کارگر نمی‌افتد.)

 

 

/ 6 نظر / 21 بازدید

من از دوران دبیرستان افتخارم بسیجی بودن و دنباله روی آقا مرتضی (آوینی) بودم. اما اگر آقا مرتضی الان زنده بود چه میگفت ؟ کاری که اینها کردند...ظرف بلور انقلاب را که بوی جبهه میداد شکستند. اگر او زنده بود..شانه های میر حسین را میبوسید...اینبار حسین پیروز میشود..این را همیشه تکرار کنیم

ق

علی کامنت گذاشته که : {{ مهدی جان عباس عسگری به من گفته: "تا دیروز نون بسیج آنهم از نوع افراطی اون روزهاش را میخوردی حالا هم اینطوری" (...) (اینجا نمونه هایی از کاراش که نشون می ده دوران دانشگاه هم با تفکر بسیجی ها مشکل داشته آورده ) من چیکار کنم؟ گریبان چاک کنم یا آسفالت و موزاییک گاز بزنم؟! }} علی جان سلام. عباس کجا به تو همچه چیزی گفته؟ [ناراحت] تو به خودش گیری داده بودی که اون هم به خود تو گیر داده یا فقط بحث سیاسی می‌کردید؟ به نظرم فقط باید به اهداف و مقبولات هم تیر بزنید نه این که کمان را به سمت خود همدیگه بگیرید. عباس کار اشتباهی کرده و پرداختن به خود افراد به جای افکار و حرفاشون اگه باب بشه به نفع عباس هم نیست. البته عباس رسمشه این کار در بحث ها. حالا تو ناراحت نباش. من هم بهش می گم از دلت در بیاره.

ایمان

وَإِذَا أَرَدْنَا أَن نُّهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُواْ فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِيرًا (سوره الإسراء آیه 16)

علی ق

سلام مهدی عباس توی جوابهایی که برای کامنتهای من گذاشته بود اون جمله رو نوشته بود من فقط اعتقادات و اهداف و مقبلولاتش رو نقد کردم البته شاید تندروی کرده باشم بهر حال احتیاجی به پادرمیونی نیست و منم زیاد به دل نگرفتم و براش نوشتم که ایشاالله توی افطاری همدیگه رو ببینیم

ماندگار

معمولا بعد از فعل، "را" نشانه مفعول بی واسطه ظاهر نمی شود. البته با عرض پوزش