نازک نارنجی که می‌گن تو هستی؟

 

باید باور بفرماییم که ما مردها در برابر بیماری و ناخوش‌احوالی خیلی خیلی نازک‌نارنجی هستیم. مریض که می‌شویم یا جایی‌مان که کمی درد می‌کند آسمان را به زمین می‌آوریم. دقت کرده‌ام. نمونه‌های زیادی هست. مردها با یک مثلا سرماخوردگی چنان عزایی به پا می‌کنند که زن‌ها با زایمان به پا نمی‌کنند!

خانم‌معلم زبان ‌ما می‌گفت: پدرم مثلا مجبور شده یک کم پیاده راه برود و پایش درد گرفته، وقتی می‌رسد خانه حکومت نظامی اعلام می‌کند، دراز می‌کشد و همه باید به  صورت فوج فوج در بالینش حاضر  و پرستارش شوند. یکی آب بیاوررد، یکی پماد به پایش بمالد، یکی عرق‌هایش را خشک کند و و و . اما مادرم یک‌هو می‌بینی صبح تا عصر نیست و بعد که می‌آید کلی میوه و سبزی  و این‌ها خریده و می‌نشیند به تمیز کردن‌شان و بعد سراغ شام می‌رود. بعدا تازه معلوم می‌‌شود از صبح رفته متخصص کلیه بعد رفته بیمارستان سه نوع  آزمایش داده از آن‌جا رفته ‌MRI  بعد رفته سه تا آمپول زده و تازه برای متخصص اعصاب نوبت بهش نرسیده و برگشته خانه، و اصلا کسی نمی‌داند که بنده‌ی خدا مریضه.

فکر کنم پدر و مادرهای ما هم با خانم‌معلم زبان ما توفیری ندارند. دیده‌اید؟ یا خود ما و زن‌هایمان. دوتا قرص بخوریم این‌قدر درد و درمان را درشت می‌کنیم که تمام اخبار دنیا احتمالا تحت‌الشعاعش قرار می‌گیرد. اسم قرص‌ها را گوگل می‌کنیم ببینیم چی هستند. خلاصه در بیماری برای خودمان کولی‌هایی هستیم. زن‌ها اما به طور معمول شاید روزی سی تا قرص و کپسول می‌خورند و هیچ کس اصلا خبرندارد. گوگل هم نمی‌کنند و آه هم نمی‌کشند.

 

خلاصه که نازک نانجی‌ای که می‌گن خود ماییم آقا!

 

/ 10 نظر / 17 بازدید
شوپه

کاملا موافقم. اصلا واسه همین چیزا (و چیزای دیگه ای که هر چی می گذره بیشتر کشف می کنم)ست که احساس می کنم زن ها آدم های مهم تر و با ارزش تری از ما مردها هستنَ!

جواد رف

تا من تو خونه مثلا عطسه می کنم اعظم وحشت می کنه که خدایا باز شروع شد!!

سردبیر (جهان وبلاگ داوران یادته )

سلام .. وقت بخیر کار جدیدمه یه سر بزنید و به همه بگین .. مجله الکترونیکی موفقیت با اشتراک رایگان منتشر شد ... www.ABvAB.com لطفا به دیگران هم خبر بدین ... با تشکر

عباس یکرنگی

آقا چی شده. خدای ناکردی مریض که نشدی . به هرحال شاد باشی.

ابوذ

زنا بیشتر از ما به این دنیا تعلق دارند و باهاش سازگارند ولی ما باحال تریم

شوپه

ابراهیم گلستان تو نوشتن به دوربین خطاب به پرویز جاهد می گه: "تو وقتی یُبس می شی کونت پاره می شه تا برینی. اون وقت زن بچه می زاد! می تونی تصور کنی؟"

بشری

خیلی شجاعت میخواد اعتراف به این امر !! خوبه که یک مرد پیدا شد که همچین حرفی بزنه !!

نگار

خب این را زن ها احتمالا از همان دوران غار نشینی کشف کرده بودند و حالا باز کلی جای شکرش باقی است که 1400 سال بعد از هجرت آخرین فرستاده ی خدا بر روی زمین یک مردی پیدا شد که بیاید(چه می گویید شما مردها؟.....عینهو یه مرد!)بهش اعتراف کنه.

ح-ع

حالا موضع منو در مقابل خانمم ضعیف کردی[ناراحت]

کاساندرا

آقا کلا از زنبور بگیر تا شیر، جنس نر تنها وظیفه‌اش بارور کردن جنس ماده است. عمرش هم کوتاهتره.