یک فیلم بیست


این وسط‌های پست‌های انتخاباتی چند لحظه استراحت می‌دهیم. از یک تجربه‌ی عالی بگویم، از "بیست".

سوپراستار حال ما را بد کرد. هیچ نداشت. دیالوگ‌های سطحی و خالی از هیچ‌گونه عمق. پای فیلم فکر می‌کردم چرا باید چنین فیلمی بهانه‌ی سیمرغ شهاب حسینی شود. واقعا بازی‌اش هم چنگی به دل نمی‌زد. فیلم بدی بود. و خودم را کنترل می‌کنم که نگویم فیلمی بود مشمئز‌کننده و حال به‌ هم زن.

اما سینمای فرتوت حال حاضر ایران نخواست بدهکار ما بماند. با "بیست".

بیست اگر چه تلخ بود اما طوری نبود که به تو خوش نگذرد. خوش گذشت. یک ساعت و نیم "بازی" می‌دیدیم. من در زمینه‌ی سینما جزو بدنه‌ی جامعه حساب می‌شوم. و الا باید می‌دانستم که دوتا از بازی‌گرهای مکمل فیلم سی‌مرغ این کار را گرفته‌اند، مهتاب کرامتی و علیرضا خمسه. این که چیزی نیست. آخرهای فیلم به رزیتا گفتم که این زنه (زنی بدبخت و بیوه که بی‌خانمان مانده و چشم دو نفر به دنبالش است.) اگر به خودش برسد همچین بد هم نیست ها. که رزیتا مطلعم کرد که این زنه که اگر به خودش برسد همچین بد هم نیست مهتاب کرامتی می‌باشد!  این که چیزی نیست. سه روز بعد از دیدن فیلم مطلع شدم که "بیژن" - جوانکی که در سالن پذیرایی کار می‌کند – حبیب رضایی می‌باشد! خلاصه که قصه‌ی فیلم، بازی‌ها، پایان‌بندی، بازی‌ها و... آن‌قدر خوب است که بتواند جبران این بی‌فیلمی این برهوت را بکند. آهان بازی‌ها یادم رفت! بازی‌ها بسیار عالی بود.

دست آقای کاهانی، پرویز پرستویی، خمسه، رضایی، اون لره، مهتاب کرامتی و فرشته صدر عرفایی واقعا درد نکند. باید پنج سی‌مرغ مکمل بازی‌گر زن و و مرد می‌دادند به پنج بازیگر مکمل این فیلم.

 

 

/ 6 نظر / 20 بازدید
عادل

اون لره مهران احمدي بود... ولي در مورد سوپراستار مخالفتون هستم.فيلم خوبي نبود اما شهاب حسيني تحسين‌برانگيز بود.

ابوذ

با احترام به توانایی واژووال ریکوگنیشن جناب قاسمی گفتم نکته ای را به بگویم که خدایی نکرده نگفته نماند؛ من در طول فیلم یه عبارتی به کار بردم در مورد گریم مهتاب کرامتی که به نظرم شایسته اینجا تکرار کنم : گریمور تنها کاری که کرده بود این بود که ریده بود تو صورت مهتاب کرامتی! پ. ن. : من از این فیلم خوشم نیومد! گه سیاه بود، فیلم نامه اش هم اصلاً وجه دراماتیک نداشت، یه روایت خطی مرداب وار ریده داشت. پ. ن. : ببشخید من یه لحظه برم دستشویی

ناف

ابوذ: فیلم خوبی نبود، اما واقعا در این برهوت فعلی سینمای ایران باز هم نعمتی است. همین که لااقل شعار و پند اخلاقی واضح تو صورتت پرت نمی کرد، غنیمتی بود. کاری به این ندارم که چرا پرستویی یهویی عوض شد و پسرش چه گهی داشت می خورد تو فیلم و اصلا چرا باهاس آخرش می مرد و وسواسی بودنش که چی و حکمت این بیست روز مونده تا تعطیلی چی بود و کلا چرا هیشکی به تخمش نبود که 20 روز دیگه بی کار می شه و این حرفا، شما فقط کافیه ده دقیقه از هر کجای وقتی همه خوابیم یا سوپر استارو می دیدی تا قدر اینو بدونی.

ابوذ

آمنا و سلمنا پ. ن. : ویژووال ریکوگنیشن صحیح است (3 امضا)

سوده

اقا برو reader را ببین کلا دیگه اینجا نمیرین سینما!!بااااازی هاشونم ببینید[مغرور]

راشین

نظرتون در مورد فیلم وقتی همه خوابیم چی بود راجع به اون ننوشتید