هو

 

ديگو! مرگ را دريبل کن

اين تيتر مطلبی است که شرق در باره‌ی بستری شدن مارادونا نوشته است. مارادونايی که برای آرژانتينی‌ها مقدس است حالا در بستر مرگ است و می گويند دارد می‌ميرد.

قصد ندارم در باره‌ی مارادونا بنويسم. منظورم تيتر و تکنيک هايی است که در انتخاب تيتر يک خبر يا گزارش مهم است. من بدون دليل خاصی به مطالبی از قبيل اين مطلب که در باره‌ی مارادونا است می‌گويم مطالب life . متن‌هايی که درباره‌ی يک اتفاق جالب ـ که الزاما خيلی مهم هم نيست ـ نه به صورت يک خبر خشک و نه يک گزارش موشکافانه نحرير می شوند.

چهار تيتر ازمطبوعات اين چند سال در ذهنم مانده است، يعنی لازم نيست فکر کنم تا يادم بيايد ـ اگر فکر کنم تيترهای خوب ديگر هم شايد باشند ـ   کاملا اتفاقی سه‌تایشان هم ورزشی هستند.

 سال پيش زمانی که سپاهان در کورس رقابت برای قهرمانی ليگ برتر ايران همه را بهت‌زده کرده بود و تيم‌های مدعی به هر دری می زدند تا بگيرندش،  ضميمه ی همشهری تيتر زد: «سپاهی به دنبال سپاهان».

باز زمانی که  قهرمانی سپاهان ديگر حتمی شد و فرهاد کاظمی به قهرمانی آسيا فکر می‌کرد همين روزنامه تيتر زد: «رويای شرين فرهاد».

و ميرفتاح در «مهر»اش يرای ويژه نامه‌ای که برای محمدرضاشجريان منتشر کرد اين تيتر را انتخاب کرد: «آخرين امپراطور».

 

و امروز شرق باز در آمد که: «ديگو! مرگ را دريبل کن»

قصد ندارم در باره ی تيتر بنويسم. منظورم مرگ است.

 

 

 

/ 12 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر

مهدی عشق رو تیتر کن

برای شروع(رضا)

سلام.جالب بود و بهتر اينکه مطلب سريعتر می نويسی.راستی اون مطلبی رو که برام ميل زده بودی رو همينجای خودت بررسی کن.اميدوارم گرفته باشی چی گفتم.خوش باشی و بروز.

ستاره

سلام عزيزم . خيلی ناز بود . آپ کردم ميای؟

عین قاف

مرگ؛ مرگ مفاجات؛ اجل معلق؛ قتل؛ قتل عام؛ مرد؛ زن؛ کودک؛ پير؛ جوان و ... به نظر تو جالبتر از مارادونا نبود که تو را به یاد مرگ بیاندازد؟ مرگی در بستر؟ آخه ساده تر از این مرگ هم وجود دارد؟ آن هم کسی که میلیونها آدم دعا می کنند که نمیرد! کافی است کمی سر بچرخانيم و مرگهای کثيری را ببينيم که کسی هم خم به ابرويش نمی آورد و دعا که نمی کند هيچ به اخبارش هم توجه نمي کند چندين سال است که در فلسطين يک سری آدم از خرد و کلان می ميرند و چند سال پيش هم چند صد هزار نفر در بوسنی مردند در چچن در عراق و ... همه به جرم مسلمان بودنشان! و جلب توجه که نکرد هيچ اخبارش هم شد مثل پيامهای بازرگانی هر شب سيما که عادت داشتيم نگاه کنيم و ... و حالا يک آرژانتينی دارد می ميرد و برای مهدی جلب توجه کرده است !!!!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

beheshti

سلام. به نکته خيلی خوبی اشاره کردی. اين نحوه نوشتن و « جذب مخاطب » فلسفه های رسانه ای خاصی داره که غربيها خيلی بهتر از ما اون رو بلدند و بکار می برند. يا حق

iman

سلام! اگه گفتی من کيم؟ آها يه راهنمايی: شاعر می گه: بيگانگی نگر که من و چسم چون ۲ چشم همسايه ايم و خانه هم را نديده ايم! ... چه ربطی داشت؟؟؟؟؟؟؟

mariam raiszadeh

اون يکيشونم منم!!! و مرسی از توجهتون!!!!!!!:))

سيا

قافيه رو نباز قاف...تو بايد برسي قله قاف

sepideh

از طرز نوشتن و طرح کلی بلاگت خوشم اومده .................. / اميدوارم با کمک شما من نيز بتوانم ...........................با اينحال استقلال قهرمان ميشه ...............