شرط واقعی برای وزارت کشور چیست

692

 

من اعتقاد دارم در ایران تمامی اتفاقاتی که از حدود یک سال مانده به انتخابات می‌افتد باید با توجه به موضوع انتخابات پیش رو تحلیل شود و الا تحلیل مستقل از بحث انتخابات تخیل است نه تحلیل. نمونه‌هایی مانند بحث تحول اقتصادی و فرم اقتصاد خانوار، تاسیس دفتر آمریکا در تهران و... از این موارد اند.

اما بعد می‌رسیم به بحث جالب و متاسفانه خیلی غم‌بار آقای پروفسور علی کردان.

اگر ما در یک جامعه‌ی‌ سالم زندگی می‌‌کردیم همین که یکی اعتراف کند که  در سخنانش دروغ گفته‌است (حالا چه در مورد مدرک و چه هر چیز دیگر) کافی بود که نه تنها او برای وزارت کشور که مسوولیت اصلی‌اش_ برگزاری انتخابات سالم _  تعیین کننده‌ی ویژگی اصلی وزیرش _ صداقت و درست‌کاری _  است  انتخاب نمی‌شد بلکه اصلا به مجلس معرفی هم نمی‌شد و حتا در پست مهم دیگری هم نمی‌توانست بماند. اما ما در جامعه‌ای فروریخته از لحاظ اخلاق زندگی می‌کنیم و همین فرد با همین خصوصیات می‌تواند با تاییدات خاص و غیرخاص از مجلس رای بگیرد و بر صندلی‌ای بنشیند که اصولا جای افراد درست‌کار است.

قصه این بود که عده‌ای از اصول‌گرایان گیر دادند که آقای کردان دکتری ندارد و دروغ می‌گوید که از دانشگاه آکسفورد دکتری افتخاری حقوق دارد. بعد هم از دانشگاه آکسفورد استعلام کردند و دانشگاه گفت ما به همچه کسی دکتری نداده‌ایم. بعد هم وزیرکشور تهدید کرد پدر کسانی که می‌گویند من مدرکم دروغ است را در می‌آورم. و سپس مدرکش را فرستاد روی شبکه‌ی اخبار. بعد از آن همان اصول‌گراها مدرک را نقادی کردند و گفتند به نظر تقلبی است و مدرک را برای دانشگاه فرستادند و دانشگاه پاسخ‌شان داد که ما همچه مدرکی نداده‌ایم و اصولا این سه استاد هم استاد روان‌شناسی‌اند و کلا پای مدرک دکتری کسی را امضا نمی‌کنند چه برسد به این مدرک که دکتری حقوق است و ما خلاصه به کسی با این نام همچه مدرکی نداده‌ایم. در این‌جا که دیگر گند ماجرا در آمده‌بود علی لاریجانی داد تا بروند و در این مورد رسما تحقیق کنند.

خلاصه

  تمام تلاش منتقدان این بود که به آقای رییس جمهور برسانند که این آقا دروغ‌گو از آب درآمده تا مگر او خودش ایشان را کنار بگذارد. اما نکته‌ی خیلی مهمی که به آن توجه نمی‌کنند این است که آقای کاندیدای دوره‌ی بعد اصولا در پی یافتن کسی نبوده که راست‌گو و درست‌کار باشد که حالا که معلوم شده نیست کنارش بگذارد. او برای انجام انتخابات کسی را می‌خواهد که اتفاقا این ویژگی را نداشته باشد. بنابراین تلاش برای زدن رای رییس‌جمهور بی‌فایده است. و البته دیدند که آقای رییس جمهور هم فرمودند که اصولا برای"خدمت‌گذاری" این کاغذ‌پاره‌ها ارزشی ندارد.

بنابراین اگر کسانی نه به دلیل بی‌صداقتی بل‌که به دلایل دیگری با علی کردان مشکل دارند و می ‌خواهند از صندلی وزارت به زیر بیاید به نظر من کافی است به گونه‌ای به رییس جمهور ثابت کنند که او انسان درست‌کاری است در این صورت کار او تمام خواهد بود چرا که انتخابات بعدی موضوع خیلی مهمی است.

 

در همین‌ رابطه:  البته مستر پرزیدنت!  البته که این کاغذ‌پاره‌ها مهم نیستند. اما صداقت مهم است.

 

پی‌نوشت: در حین نوشتن این پست سایت الف متعلق به احمد توکلی فیلتر نبود. اما چند ساعت بعد حکومتی که ماموریتش اجرای دین راستی و درستی در زمین است اقدام به فیلتر کردن سایتی کرد که دروغ‌گو را رسوا ‌کرده. به نظرم باید حکومت اسلام محمدی دقیقا برعکس عمل می‌کرد. نه؟

(تمام آدرس‌های الف به تابناک تغییر داده شد.) 

 

 

 

/ 2 نظر / 25 بازدید
عباس یکرنگی

نفس فلاخن تدبیر شعله های هوس نگه به بال هوس پر شکسته به خس نه راه ماندن و رفتن نه جایگاه قرار نه آن دلیری مردن ز شرم این همه عار بگو به رستم مردی سپاهیان گیرند اگر که زود نیایی به ننگ می میرند مهدی جان این قسمتی از شعر من است که خطاب به حضرت صاحب الزمان است که به تو تقدیمش می کنم. به قول استاد معلم سوگند می خورم که خدا نیست در زمین غیر از شما و رنج شما نیست در زمین. نگران نباش.

میزمویز

آفتابه، سیفون دستشویی، وایتکس..خریداریم...! خداییش قاااااااااااااااااااس این دولت بد ...یده به همه چیز!